Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fastighetsbolaget Diös får en upprepad köprekommendation av Affärsvärlden, som betraktar det som ett av de billigaste fastighetsaktierna på börsen.
Finwire / Börsvärlden
17:38
Oregelbundet på rapporttung Stockholmsbörs, OMXS30-index backade 0,2 procent
17:03
Sveafastigheter avyttrar nyproduktionsprojekt i Nacka
16:12
New York-börsen inleder med uppgång, S&P 500-index ökar 0,7 procent
15:52
Mystiskt kursfall i Intrum, sammanföll med årsstämman - Di
15:43
Honeywells kvantdatorbolag Quantinuum har lämnat in IPO-ansökan i USA
15:34
Morgan Stanley: AI kan lyfta gamingbolagens vinster med 22 miljarder dollar
15:22
Affärsvärlden ger köpråd för Hultström
15:21
Affärsvärlden behåller sitt köpråd för Evolution
Amerikanska råoljelager (DOE) ökade oväntat under förra veckan
Svenska vattenmagasinen sjönk under förra veckan
Schweiz lättar delvis på kapitalkraven för UBS
ECB:s Lane: Oklart hur hårt Iran-kriget slår mot eurozonen
Uppgifter: Möjligt med nya Iran-samtal redan på fredag - New York Post
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Pratt & Whitney satsar 100 miljoner dollar i Polen
Pareto flaggar för justeringar på både upp- och nedsidan för Alfa Laval
Thedéen: Svår avvägning för penningpolitiken vid utbudsstörningar