Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
En aktiepost om 7 miljoner aktier har klockan 13.10 mäklats i medicinteknikbolaget Episurf Medical till kursen 0,136 kronor. Posten motsvarar cirka 1,1 procent av antalet aktier i bolaget.
Finwire / Börsvärlden
08:51
Attendos Finlandschef Virpi Holmqvist säljer aktier för 1,6 miljoner kronor
08:06
Implantica lyfter fram studie om RefluxStop
07:48
Cereno ska inleda prekliniska APS-studier med CS585
07:47
Stayble Therapeutics redovisar som väntat förlust - vd: fokus är att omvandla avsiktsförklaring till bindande avtal
07:18
Paxman ökade omsättningen med 34 procent i första kvartalet
06:29
Storägare i Huhtamäki säljer aktiepost på 2,8 procent till rabatt på 6,1 procent
06:26
Huvudägaren Mutares har sålt hela innehavet i Terranor
20 May
Eli Lilly köper Engage Bio i affär värd upp till 202 miljoner dollar
X bötfälls efter brister kring barnsäkerhet
Mresell ökade intäkterna med 68 procent - upprepar mål - vd: vi är väl positionerade för att ta marknadsandelar
Ubisoft redovisar miljardförlust efter strategisk omställning
Gentoo Media ökade justerat ebitda – kostnadsbesparingar överträffade mål
Gig Software redovisar lägre ebitda i första kvartalet - upprepar prognos
SBAB: Ingen räntehöjning i juni trots ökad osäkerhet - Boräntenytt
Beyond Frames minskar omsättningen och ökar förlusten i första kvartalet
Storytel lanserar Pulse för realtidsdata till författare
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Källor: OpenAI förbereder börsnotering - WSJ
Vertiseit förvärvar Scala i transformativ affär – tar in 182 miljoner kronor i riktad emission
Uppgifter: Indiens centralbank överväger räntehöjning för att stötta rupien - BN
Relais: CMD pinpointing importance of capital returns - Nordea
Truecaller lanserar Travel eSIM globalt