Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Andra AP-fonden har minskat innehavet i mönsterkortbolaget NCAB Group till omkring 9,0 miljoner aktier, från cirka 9,6 miljoner aktier.
Finwire / Börsvärlden
17:45
Vimians huvudägare Fidelio Capital köper aktier för 55,1 miljoner
17:17
AQR är inte lägre publik blankare i Husqvarna
17:10
Trelleborgs chefsjurist Katarina Olsson köper aktier för 0,2 miljoner kronor
16:39
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för nykomlingen Axvik Group
16:33
Affärsvärlden ger rådet teckna Linjemontages nyintroduktion
Fastator avser kalla till extra stämma efter ägarkrav
16:32
Bank of America upprepar köp på Uber, riktkurs 101 dollar
16:23
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för Volvo Cars
Morgan Stanley: BofA upprepar köp och riktkurs 250 dollar
Danmark vill lägga Arktis säkerhet under Nato
USA:s luftfartsmyndighet måste stärka skyddet mot kommunikationshot
NSE:s börsnotering övertecknad
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Misstänkt valfusk utreds i Dalarna, förundersökning pågår
Morgan Stanley ser risk för S&P 500-fall på 7 procent - BN
CAG Group vinner ramavtal med Riksbanken
Uppgifter: Qatar siktar på partnerskap med JP Morgan värt nästan 200 miljarder - BN