Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Patric Bottne har idag den 4 augusti köpt 2 666 aktier i mjukvarubolaget Appspotr där han är vd. Aktierna köptes till kursen 14,36 kronor per aktie. Köpesumman uppgår till 38 288 kronor.
Finwire / Börsvärlden
17:23
Verve föreslår omval av hela styrelsen
17:22
Partner på Flerie fyller på innehavet
17:17
M&A-chef på Addnode fyller på innehavet
17:14
Dustins teknikchef köper sina första aktier
17:06
Snapchat lanserar AI-baserade annonser i chattflödet
17:03
Smart Eye får tilläggsorder värd minst 60 miljoner kronor från japansk biltillverkare
16:57
Youtube testar AI-sök med guidat innehåll
16:50
Idex Biometrics planerar riktad emission motsvarande 10 procent av aktierna
Kinas försvarsminister manar till fördjupat SCO-samarbete
EU:s utrikeschef varnar ASEAN för rysk olja under energikris
Kina föreslår straffram för överträdelser inom sällsynta jordartsmetaller
Världsbanken: Energipriserna kan stiga 24 procent 2026
Blandade signaler från USA:s högsta domstol pressar Bayer
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Ovzon: More orders incoming - ABG
Pareto: Kvotmissnöje och Saudi-spänningar bakom Opec-exit av Förenade Arabemiraten
Nextory ökar kundinflödet kraftigt – intäkter och betalande kunder stiger
SB1 Markets höjer Tieto