Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Patric Bottne har idag den 4 augusti köpt 2 666 aktier i mjukvarubolaget Appspotr där han är vd. Aktierna köptes till kursen 14,36 kronor per aktie. Köpesumman uppgår till 38 288 kronor.
Finwire / Börsvärlden
17:45
Revolution Races finanschef säljer aktier för knappt 3,8 miljoner kronor
17:29
Swedbank Robur passerar 5 procent i NCAB Group
17:17
Styrelseledamot i Pandora köper aktier för drygt 0,3 miljoner kronor
17:08
Telia offentliggör tillägg till budet på Bredband2
17:04
Hacksaw ingår partnerskap med brasiliansk speloperatör
16:04
Litiums ordförande Christopher Johansson köper aktier för nära 0,5 miljoner kronor
15:39
Affärsvärlden fortsatt positiva till Micro Systemation - upprepar köp
15:04
Haypp Groups ordförande Lars-Johan Jarnheimer köper aktier för nära 0,3 miljoner kronor
JP Morgans globala inköpschefsindex för tjänstesektorn steg i oktober
District Metals välkomnar beslut om att häva uranmoratoriet i Sverige - siktar på fortsatt utveckling av fyndigheter
Amerikanska råoljelager (DOE) ökade oväntat under förra veckan
Ytterligare en chef lämnar Avanza - 'olika syn på hur organisationen ska utvecklas' - EFN
USA:s inköpschefsindex för tjänstesektorn (ISM) högre än väntat i oktober
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
HR-chef lämnar Autostore, bolaget vill inte säga varför - E24
Trump ser att nedstängningen tynger börsen: 'Måste få igång regeringen snart' - BN
Mikrochiptillverkaren Silex uppges överväga notering i Stockholm - BN
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Kanada ökade i oktober