Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Carnegie har idag klockan 17:03 mäklat en post om 83 091 aktier i tunga fordonsåterförsäljaren Ferronordic, vilket motsvarar 0,6 procent av kapitalet.
Finwire / Börsvärlden
12:18
Terranor får kontrakt värt 272 miljoner kronor
12:06
Skanska hyr nytt norskt huvudkontor i Oslo
11:51
Vapenvila dämpar oro för sjöfarten enligt Hapag-Lloyd men återgång till normal trafik dröjer
11:40
Zimbabwe ska införa kvoter för litiumexport - Reuters
11:24
Gödselbolag faller efter vapenvila mellan USA och Iran
11:00
Trump: Kina bidrog till vapenvila med Iran
10:50
Jefferies höjer Deere efter kurssvacka, ser begränsad nedsida
10:46
AAC Clyde Space når milstolpe i satellitprogram
Alibaba lanserar AI-datacenter med egna chip
Data visar: Sämre kursutveckling för europeiska bolag som noterar sig i USA
EDF satsar 240 miljoner euro på elektrifiering - ska bland annat stödja investeringar i värmepumpar
Telenor stäms för datadelning i Myanmar
Storbanker drar tillbaka prognoser om kinesisk räntesänkning
Dalio: Toppmöte mellan Trump-Xi kan dämpa spänningarna
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Stoxx 600-index har öppnat starkt i dag
Kinas utrikesminister besöker Nordkorea
VBG Group föreslår två nyval till styrelsen
Regeringen satsar 564 miljoner kronor på vården