Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Amerikanska storbanken Citi tror att den första sänkningen från Federal Reserve kommer i juli, skriver Forexlive.
Finwire / Börsvärlden
08:28
Boule Diagnostics visar organisk tillväxt, förlusten ökade
08:26
Nelly Group Q1: Very soft; EBIT down 60% y/y and misses estimates by as much - SEB
Alcadon minskar omsättning men ökar nettoresultat
08:25
Berner Industrier Q1: Strong book-to-bill, adj. EBITA burdened by temporary costs - SEB
Berner Industrier ökar omsättningen
08:24
Hemnets resultat lägre än väntat - vd: såg tecken återhämtning i slutet av mars - trenden har fortsatt att stärkas i april
Aspo: Earnings are to improve - Evli
08:23
Addlife minskar omsättning men ökar nettoresultat - lyfter stabila marginaler och ökad förvärvsaktivitet
Softronic ökar omsättning och rörelsevinst
Storytels justerade ebitda-resultat i linje med förväntningarna
Revolution Race ökar omsättning och vinst - vd: noterar fortsatt tillväxt i första veckorna i april
Bokusgruppen minskar omsättning men ökar rörelseresultat
Hacksaw ökar omsättning och nettoresultat
Albert minskar omsättning och ARR - rörelseförlusten minskar
Sdiptech rapporterar justerat ebita i linje med förväntan
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Sämre än väntat från Addnode
Telenors justerade rörelsevinst något lägre än väntat
Nordic Semiconductor ökade rörelseresultatet mer än väntat
Kina skapade nära 3 miljoner nya stadsjobb i första kvartalet
Svag vårflod lyfter elpriser inför sommaren