Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Dieselpriset höjs med 50 öre till 26,42 kronor per liter under onsdagen. Priset på biodiesel höjs även det med 50 öre till 31,52 kronor litern, rapporterar TT.
Finwire / Börsvärlden
16:36
Källor: Mitsubishi Corp nära köp av Aethon för 8 miljarder dollar - BN
16:12
EU planerar att förbjuda nya ryska gasavtal med hjälp av lagstiftning - FT
16:11
Iran signalerar vilja trappa ned på fientligheterna med Israel, förhandla om kärnenergiprogram - WSJ
15:16
Billeruds Nordamerikachef Brian Boland ökar sitt aktieinnehav
15:12
Opec sänker prognos för konkurrerande oljeproduktion – efterfrågan fortsatt stark
15:05
Trump lanserar mobiltelefontjänst under eget varumärke - BN
14:30
New York Empire tillverkningsindex lägre än väntat i juni
14:25
Di varnar för risk för nyemission i Minesto
Hacksaw ska noteras på Nasdaq Stockholm den 25 juni
Mentice vidtar åtgärdsprogram och planerar företrädesemission
Intervju med Håkan Tollefsen, Vd för Acenta Group
Förvaltare: Sentimentet stärks av förhoppningar om begränsad involvering i Israel/Iran-konflikten - BN
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Jaguar Land Rover sänker marginalprognos, Tata Motors tappar
My Beats intäkter ökade över 100 procent i Q4
BofA om rekändringarna i europeiska försvarsindustrin
Antalet öppet arbetslösa i Sverige ökade med 3 260 personer i förra veckan - Arbetsförmedlingen
EU:s främsta prio att få USA att lägga ned handelskriget - Politco