Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
EU och Kina ska snabbt lösa situationen med sällsynta jordartsmetaller. Det säger EU:s handelskommissionär Maros Sefcovic på onsdagen.
Finwire / Börsvärlden
13:11
JP Morgan ska tillåta bitcoin och ether som säkerhet för lån globalt
12:59
EU: Tiktok och Meta har brutit mot lagar om transparens
12:55
Anglo American får bud från Angola på De Beers-andel - BN
12:46
Basmetaller - totala kopparlagren på LME/SHFE sjönk 2,6 procent under veckan
12:41
Basmetaller visar blandade rörelser i väntan på USA-KPI
12:30
Ryssland sänker styrräntan mindre än väntat till 16,50 procent
12:12
Metsä Board utser Anssi Tammilehto till ny finanschef
11:51
Conoco Phillips uppges dra ner på personal i Kanada - Reuters
Nya analyser för Telia - Kepler och SHB höjer riktkurserna
Atlas Copco får upprepad köprekommendation av Handelsbanken – riktkurs höjs till 190 kronor
Alfa Laval väntas redovisa 3 062 miljoner kronor i justerat ebita - Factset
Kepler sänker riktkursen för Evolution efter rapporten med köp, Nordea upprepar köp
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Truecaller väntas redovisa 205 miljoner kronor i justerat ebitda - Modular
Nilörn: A beat across the board - ABG
Proact: 18% adj. EBITA beat in Q3 - ABG