Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
EU:s konkurrensmyndighet kommer sannolikt att öppna en fullskalig utredning av Nvidia-Arm-affären. Detta enligt källor till Reuters.
Finwire / Börsvärlden
10:44
Free2Move avnoteras från NGM efter konkurs
10:37
Optigroup säljer delar av Papyrus till Antalis
10:31
Roper handlas exklusive utdelning i dag
Cisco handlas exklusive utdelning i dag
10:20
Steady Energy sjunker 5 procent i premiärhandeln i Helsingfors
10:07
Kinesiskt statsägt finansbolag finansierade köp av Nvidias B300-chip - BN
10:02
Vitec förvärvar finska ZMartek
09:44
Advenica får myndighetsorder värd 2,9 miljoner kronor
Dragning uppåt på Europabörserna
Globala livsmedelspriser steg 1,5 procent i september - FAO
Handelsbanken sänker sju fastighetsaktier till behåll - lyfter fram Castellum och Intea som favoriter
Volvo Cars försäljning föll 11 procent i tredje kvartalet
Brentoljan har stigit 0,9 procent efter Stockholmsbörsens stängning på torsdagen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Volvo Cars kommer inte uppnå förväntningarna på volymer och kassaflöde i år