Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Finland gör exakt som Sverige och ställer nu ut garantier för sina elbolag. Programmet är värt 10 miljarder euro, enligt Sveriges Radio.
Finwire / Börsvärlden
19:14
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada sköt upp 21 procent till 138 stycken senaste veckan
19:12
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk 0,7 procent till 555 stycken senaste veckan
17:24
Iranska tjänstemän har kontaktat Donald Trump för att diskutera situationen - NBC
17:05
Ecorub tar order värd 800 000 kronor
16:24
Recyctec upptar lån på 3 miljoner kronor
16:00
Michigans konsumentförtroendeindex högre än väntat i juni
15:54
Trumpadministrationen planerar att öka kvoten för biobränslen - BN
15:13
Maha Energy inleder återköpsprogram av aktier
Hans Krantz minskar innehavet i Generic
Ford fortsätter att kämpa för att få tag på jordartsmagneter - BN
Millicom har slutfört stor del av transaktion med SBA - planerar extrautdelning 2,50 dollar per aktie
Havsfrun bildar förvärvsbolag som de planerar att sätta på Spotlight
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Spermosens ordförande och vd utnyttjar teckningsoptioner för att teckna aktier
Regeringen låter länsstyrelsen göra detaljplanen för Vittangi-gruvan - SVT
Fredagens aktierekommendationer i översikt