Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Finlands utrikesminister Pekka Haavisto ställer upp i presidentvalet 2024. Det meddelar han på en pressträff, rapporterar Hufvudstadsbladet.
Finwire / Börsvärlden
19:15
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada ökade 1,6 procent till 193 stycken senaste veckan
19:14
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk 0,4 procent till 547 stycken senaste veckan
17:12
Trump hotar om kraftigt höjda tullar mot Kina
16:41
Japanska yenen på väg mot största veckotappet på ett år
16:16
Putin: Ryssland utvecklar nya strategiska vapen
16:00
Michigans konsumentförtroendeindex högre än väntat i oktober
14:55
Kina svartlistar chipanalysföretaget Techinsights efter Huawei-rapport
14:30
Arbetslösheten i Kanada uppgick till 7,1 procent i september - väntat 7,2
Holmen vinner skattemål, positiv resultatpåverkan på 400 miljoner kronor
Intellegos aktie faller efter blankarrapport
Den svenska spelmarknaden – dynamik, reglering och framtida möjligheter
Ford gör flera ledningsförändringar för att stärka global verksamhet
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Åkesson och Busch kritiserar L-beskedet
Bettingaktier sjunker på uppgifter om att Kalshi tar in nytt kapital
Affärsvärlden ger köpråd för Coloplast