Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Handelsbanken Fonder har ökat innehavet i it-bolaget Carasent, som levererar journalsystem till vården, till 3 660 000 aktier, från 3 585 000 aktier.
Finwire / Börsvärlden
15:44
Splitan Fonder är ny storägare i Fastator efter rekapitalisering
15:38
ActusRayPartners inte längre publik blankare i Sdiptech
15:33
Affärsvärlden slopar säljråd för Mag Interactive, höjer till neutral
15:25
Källor: USA och Kina ger klartecken till Tiktok-affären - Semafor
Affärsvärlden ger köpråd för Plejd
15:14
BHP Group skapar dedikerat AI-team
15:13
Citadel Securities tillbaka som publik blankare i Tobii
14:42
Thales Alenia Space får LISA-kontrakt
Affärsvärlden behåller Essity i portföljen, ser dagens kursreaktion som hård
Norska Hyds planerar vätgasanläggning i Göteborgs Hamn
Rysk oljeproduktion minskade 0,8 procent under 2025
ECB signalerar lugn räntelinje - protokoll
Trump till Fox: Vi ska ha full tillgång till Grönland
Freeport McMoRan slår förväntningarna
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Saltx Technology säkrar 1,5 miljoner dollar i finansiering från Frontier