Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Amerikanska investmentbanken JP Morgan sänker sin vinstprognos avseende 2023 för bolagen i S&P 500-index med 9 procent, skriver Reuters.
Finwire / Börsvärlden
08:07
OpenAI:s Altman avstod senatsförhör om AI-risker
Bio-Works ökar orderintaget i tredje kvartalet
08:05
SMAG Mobile Antenna Masts: Output growth accelerates as orders firm up - NuWays AG Research
08:02
Gentoo Media sänker prognosen efter brasiliansk regeländring
08:00
Inköpschefsindex för industrin i Rumänien sjönk i september
Inköpschefsindex för industrin i Ryssland ökade i september
07:48
Hexatronic (Q3 Preview): Fiber margin recovery, Harsh trimmed - Redeye
07:46
SEB sänker Trelleborg till behåll efter stark kursutveckling
Precise Visit utökas med köhantering
Calviks överväger obligationsemission på 650 miljoner kronor
Hansa Biopharma inleder AI-samarbete med Cradle inom proteindesign
Google lanserar nya AI-modellen Gemini 4 Argon
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Sydkorea ska betala 48,5 miljoner dollar till Elliott efter Samsung-fusion
Wall Street höjer oljeprisprognoser efter Iran-oro
Stripe köper Parafin för att bredda krediterbjudandet