Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Japanska konglomeratet Softbank kan komma att utlova investeringar på upp till 1 biljon dollar i USA, enligt uppgifter till Nikkei Asia.
Finwire / Börsvärlden
09:45
Aston Martin ska stärka kassan med 125 miljoner pund - tar in nytt kapital och säljer F1-andel
09:42
Formpipes vd Magnus Svenningson köper aktier för 0,5 miljoner kronor
09:32
Trump: USA ska köpa isbrytare från Finland
09:25
DNB mäklar inbördes cirka 0,5 procent av kapitalet i Kambi
09:11
Nokia ska modernisera Vodafone Ideas optiska nätverk
09:09
Net Insight får order från Globecast på Nimbra Edge
09:07
Eltels vd Håkan Dahlström köper aktier för 0,45 miljoner kronor
09:04
Fortnox: Ingen exakt tidsplan för vd-tillsättning klar
Guld når nya rekordnivåer, kan bli bästa kvartalet sedan 1986
Norska partier vill upphäva Oljefondens förbud att investera i försvarsbolag
Di tar in fyra bolag till småbolagsportföljen, gör sig av med ett av innehaven
Stocks in Play - Fortnox lyfter på bud
Pareto har svårt att se att budet på Fortnox inte accepteras - köparen gör en bättre affär än säljarna
Storägare skeptiska till budet på Fortnox - Di
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
EFN Finansmagasinet avvaktar med Disney
Goldman Sachs höjer risken för recession i USA till 35 procent
Hexagon lanserar Robotics-division för att möta växande efterfrågan på autonoma lösningar
Bekräftat: Varo Energy förvärvar Preem
Flexion Mobile minskar omsättning och rörelseresultat