Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Kazakstan höjde oväntat styrräntan till 10,25 procent från 9,75 procent. Marknaden räknade, enligt Bloomberg, med en ränta på 9,75 procent.
Finwire / Börsvärlden
17:14
NPR drar tillbaka uppgift om Samuel Alitos pensionering
17:03
Samuel Alito lämnar USA:s högsta domstol
16:43
Högsta domstolen godkänner förbud mot transatleter i damidrott
16:40
Yenen på lägsta nivån mot dollarn sedan 1986
16:39
Högsta domstolen stoppar Trumps försök att begränsa födslorättsmedborgarskap
16:35
USA:s högsta domstol river gränser för samordnade kampanjutgifter
16:03
Amerikanska lediga jobb uppgick till 7,594 miljoner i maj
16:02
Konsumentförtroendet i USA lägre än väntat i juni
Sivers Semiconductors vill ta in 600 miljoner kronor
Chicago inköpschefsindex högre än väntat i juni
Huspriserna i 20 storstadsområden i USA ökade mer än väntat i årstakt i april
FHFA husprisindex i USA sjönk oväntat i månadstakt i april
Medicare öppnar för fetmaläkemedel, men inte permanent - CNBC
Kappahl blir majoritetsägare i Arkivet
Nordea upprepar köp för Volvo - sänker prognoser med 3-6 procent
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Meituan släpper AI-modell med en biljon parametrar
SB1 upprepar köp för Engcon med riktkurs 90
SB1 lyfter tullåterbetalning och USA-priser inför Electrolux rapport
Bofa: Datacentermarknaden kan växa över 30 procent årligen - höjer riktkurser för flera industribolag
Dragning uppåt på Europabörserna