Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Revisions- och rådgivningsjätten KPMG fryser löner för cirka 12 000 anställda i Storbritannien, skriver Financial Times med hänvisning till källor.
Finwire / Börsvärlden
09:21
Goldman Sachs tror guldpriset stiger om Feds trovärdighet ifrågasätts - BN
09:19
Stegra uppges planera miljardemission - Di
09:03
Norion Banks Walley slutför förvärv av Verkkokauppa-verksamhet
08:57
Loomis har slutfört förvärv av Kipfer-Logistik
Räntor/Valutor/Olja/Metaller - Brentoljan sjönk 2,2 procent till 67,60 dollar på onsdagen
08:45
Stenblock stoppar tågtrafik på Malmbanan
08:42
JP Morgan Chase lanserar digital bank i Tyskland 2026
08:32
Uppgifter: Arcelormittals försäljning i Sydafrika försenad pga meningsskiljaktigheter kring pris - BN
Pareto mäklar inbördes cirka 0,6 procent av kapitalet i Adtraction
Volvo Cars minskar försäljningen i augusti - rejäl nedgång för elbilar
Storytel expanderar till Estland
Inflationskommentarer: Swedbank räknar med september-sänkning – Nordea tror på paus
Lannebos Feste: Riksbanken lär vänta med räntesänkning
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
ECB-toppen Villeroy går ut till försvar för Fed och Powell efter attacker från Vita huset - BN
Nordnet lanserar digital handel på Madridbörsen
Neonode rasade 65 procent efter att förlikningssumma offentliggjorts
Amerikanska råoljelager (API) steg under förra veckan
Trump vill att HD snabbt prövar frågan om tullar
Oförändrad ekonomisk aktivitet i USA - Feds Beige Book