Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fastighetsbolaget Logistea handlas i morgon den 30 september med sitt nya namn Athanase Innovation. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
14:41
Corem säljer fastighet i New York för 770 miljoner kronor
13:04
JM säljer projekt i Helsingfors för runt 205 miljoner kronor
11:32
UBS inleder bevakning av Hemnet med säljråd
10:15
Kroger höjer utdelningen för 19:e året i rad, årets höjning är på 9,4 procent
08:35
Avsalt har byggt ny modul och genomfört första testerna med vatten
08:07
JM produktionsstartar 165 hyresbostäder i Sollentuna
07:50
Rikshem säljer tio fastigheter
07:39
Besqab produktionsstartar 209 nya bostäder i Uppsala
Stockholmsbörsen visar små rörelser initialt efter nya siffror över kärninflationen (kärn-PCE) i USA
Shein uppges planera att söka konfidentiellt om IPO i Hongkong - Reuters
Front Ventures etablerar nytt investeringsben och avbryter planer på företrädesemission
Kina har preliminär uppgörelse om fransk konjak redo - hänger på elbilssamtal med EU - Reuters
Källor: Trump förbereder verkställande åtgärder för AI-satsningar - Reuters
Dagens industri tar fram europeisk aktieportfölj inför damernas fotbolls-EM
Meta Platforms uppges diskutera köp av AI-startupen Play AI - BN
Katalysen Ventures ser resultat av strategisk förvandling – siktar på tillväxt med nyemission i ryggen - vd
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Altor lämnar valberedningen i Dustin
Basmetallerna rör sig nedåt på fredagen
Sotkamo Silver förhandlar om förlängning av seniora lån
Pareto Securities mäklar inbördes cirka 0,8 procent av kapitalet i Adtraction