Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Marshall Wace har blankat 0,58 procent av totala antalet aktier i SSAB. Positionen är en minskning från tidigare 0,69 procent.
Finwire / Börsvärlden
11:40
Arctic Paper - Q1 presentation 2025
11:12
Bluelake Mineral får norskt bidrag till Jomagruvan
10:16
Dragning uppåt på Europabörserna
10:07
Energy Save: Sales growth but weak FCF on NWC - ABG
10:06
Elicera Therapeutics: All eyes on upcoming data - Redeye
Dala Energi Q1 2025: No real surprises - Redeye
VNV GLOBAL: Voi fortsätter att växa med förbättrad lönsamhet - Analysguiden
10:05
Angler Gaming: Ny affärsmodell för B2B stärker lönsamheten - Analysguiden
Familjo – tillväxtmotor inom vardagstjänster: Hello Clean i raketfart
Nästan hälften av europeiska bolag i Kina drabbade av Pekings svarstullar mot USA - Nikkei
Besiktning i Borås: Ekonomisk tillväxt genom fordonsbesiktning
Dimon utesluter inte USA-recession även efter lättade handelsspänningar
DNB Carnegie väntar sig två sänkningar från Norges Bank i år - E24
RMD har aktiva kamerasystem som genererar över 2 miljoner i årliga intäkter
Walmart kan höja priserna trots låga tullar
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Exalt minskar rörelseresultatet, varnar för negativ lönsamhetspåverkan från lägre intäkter i telekom
Analyshusen oeniga kring Nibe efter rapporten
Klimator rapporterar viss rörelseförlust