Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
NFL-matcherna under denna öppningshelg var de mest populära eventen i flera delstater för Rush Streets sportböcker. Det rapporterar Gambling Insider.
Finwire / Börsvärlden
17:35
Plejd lanserar ny armatur och LED-lister
17:11
Pareto internmäklar cirka 0,5 procent av kapitalet i Combinedx
16:51
Peo Emgård säljer hela innehavet i Amido
16:36
Image Systems företrädesemission övertecknad
15:51
Inderes ser positivt på Homemaids förvärv
15:45
Solution International: Avsiktsförklaring om förvärv öppnar för Skandinavien och USA - Dagens Tillväxt
15:26
Arrowstreet Capital inte längre publik blankare i Embracer Group
15:07
HomeMaid köper Hello Clean-verksamhet
Aspelin: Du kan ha rätt om AI – och ändå göra en dålig investering
Affärsvärlden vågar sig inte på köpråd för Saniona
Synact Pharma: Post-hoc analysis strengthens Phase III case - Edison
Revolut mot börsen – kan Europas fintechjätte bli värd 200 miljarder dollar
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
EU vill skärpa reglerna för korttidsuthyrning - Politico
Lina Håkansdotter blir ny vd för Svebio
EFN behåller köpråd för Rejlers efter fusionen
Di tror att Riksbanken avvaktar i september, troligt med höjning senare i år
Bank of America upprepar köp på Astra Zeneca efter FDA-godkännande
Handelsbanken: Svensk inflation bromsar in – ränteoron dämpas
Källor: Saudi Aramco-oljeanläggningar attackerade - FT