Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Telekombolaget Nokia har nu fattat beslut om att inleda första fasen av återköp av egna aktier, i linje med vad som kommunicerades den 3 februari.
Finwire / Börsvärlden
07:43
Ourliving ökade omsättningen och vände till rörelsevinst - ARR passerade 10 miljoner
07:41
Eltels vd Håkan Dahlström köper aktier för 0,3 miljoner kronor
07:33
AAC Clyde Space ökar omsättning och ebitda
07:28
Anthropic uppges förhandla om köp av Decart AI för 6 miljarder dollar
07:22
xAI lanserar Grok 4.6 – uppges matcha GPT-5.6 Sol i AI-index
07:11
Embracer rapporterar klart högre justerad rörelsevinst än väntat - cash ebit var positiv (uppdatering)
07:09
Shelly Group ökar omsättning och rörelseresultat
07:04
Sivers Semiconductors tar kostnad för sociala avgifter på 42,9 miljoner efter kraftig kursuppgång
Candle Lake lägger budpliktsbud på Evolution värt 695 kronor per aktie
Viscaria ökade förlusten som planerat - vd: vi följer planen
Enity utökar två obligationslån
DNO ökar resultatet och visar rekordomsättning
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Klart bättre än väntat från Autostore - tecknar avtal med Amazon
Japans regering uppges stödja snabbare räntehöjning från BOJ - BN
Svensk arbetslöshet ökade i juli - AF
G5 Entertainment: Cost cuts to support earnings growth in H2 - ABG
Modehandeln steg i juli, stark utveckling för klädförsäljningen - Stilindex
Embracer rapporterar klart högre justerad rörelsevinst än väntat