Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Finska däckjätten Nokian Tyres har köpt en industrifastighet på 27 000 kvadratmeter vid Pirkkalaistie 1 i Finland, framgår det av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
25 May
Xer Tech reviderar styrelseförslag inför årsstämman den 27 maj
APR Technologies säkrar teckning av 90 procent av teckningsoptioner TO1
Smart Eye har tilldelat aktier till deltagare i incitamentsprogram
Peab har genomfört makulering av återköpta aktier
Ependion överlåter aktier till deltagare i incitamentsprogram
Affärsvärlden ger köpråd för nykomlingen Octave
Storägaren Industrivärden köper aktier i Volvo för 290 miljoner
Vinfast utser grundarson till ny styrelseordförande
ABG mäklar inbördes cirka 0,7 procent av kapitalet i Rugvista
mResell: Rapportkommentar Q1'26 - Kalqyl
Italienska börsen når rekordnivå för första gången på 26 år
BTS Group: North America behind improved sentiment - ABG
Viss konsensushöjning för Nordea efter rapport
Target ser över AI-kostnader när prissättningen förändras
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Qben Infra - Feedback from ABGSC's Investor Days - ABG
Redeye återupptar bevakning av Nanologica - sätter 1,7 kronor som motiverat värde
Storägare i Kinnevik uppmanar tillträdande vd till storstädning
Epiroc stoppar tjänsteresor till eboladrabbade Kongo - har cirka 200 medarbetare i landet - Affärsvärlden