Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Riksbanken meddelade under morgonen som väntat att räntan lämnas oförändrad, och räntebanan indikerar en noll ränta till det tredje kvartalet 2024.
Finwire / Börsvärlden
13:33
Kina har preliminär uppgörelse om fransk konjak redo - hänger på elbilssamtal med EU - Reuters
13:31
OssDsign: First PROPEL data looks strong - Redeye
13:28
Källor: Trump förbereder verkställande åtgärder för AI-satsningar - Reuters
13:25
Dagens industri tar fram europeisk aktieportfölj inför damernas fotbolls-EM
13:08
Jefferies sänker riktkursen för SCA - risk för lägre sågverksmarginaler i Q3
12:55
Bred uppgång på Stockholmsbörsen vid lunchtid, OMXS30-index ökar 1,7 procent
12:45
Fredagens aktierekommendationer i översikt
12:09
Guindos: ECB på väg mot inflationsmål
Front Ventures etablerar nytt investeringsben och avbryter planer på företrädesemission
Meta Platforms uppges diskutera köp av AI-startupen Play AI - BN
Katalysen Ventures ser resultat av strategisk förvandling – siktar på tillväxt med nyemission i ryggen - vd
Pareto Securities mäklar inbördes cirka 0,8 procent av kapitalet i Adtraction
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
SEB ser något positiv risk/avkastning-ratio för sällanköpsbolag inför Q2
SEB tror på vinsthöjande kvartal för Inwido under resten av året
Pareto höjer Atlas riktkurs något - ser bra ingångsläge efter cyklisk återhämtning
Sotkamo Silver förhandlar om förlängning av seniora lån