Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Överskottet i Danmarks handelsbalans uppgick till 5,1 miljarder danska kronor i oktober. Månaden innan visade ett överskott på 3,0 miljarder danska kronor.
Finwire / Börsvärlden
12:15
ECB-rådsledamot öppnar för möjlig räntehöjning i april - BN
12:14
Jansson: Turbulent omvärld ger fokus på inflationen - 'läget kan snabbt förändras'
Tesla tappar ytterligare chefer
12:02
Industriorderingången i Italien sjönk i årstakt i januari
12:00
Industriproduktionen i Portugal sjönk i årstakt i februari
11:59
Kinas centralbank håller fast vid en lämpligt expansiv penningpolitik
11:45
Bilfinansieringssektor i UK måste betala tillbaka 115 miljarder
11:24
ECB-ledamot varnar för andrahandseffekter på lönerna
Raspberry Pi ökar omsättning och vinst - aktien rusar
Globala flygtrafiken ökade 6,1 procent i februari - IATA
Nebius expanderar med nytt AI-datacenter i Finland
Genovis stiger 5,4 procent efter lansering - Danske Bank tror att konsensus kan stiga över 9 procent
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Goldman Sachs spår kraftigt guldlyft under året
TJX höjer utdelningen med 13 procent, lägger fram nytt återköpsprogram
Australien söker bränsleavtal i Asien efter brist
Bråses fem favoritaktier - ser fyndläge i pressade aktier - Di
BHG föreslår nyval av Marianne Dahl till styrelsen