Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Teknikbolaget Qlosr Group meddelar att styrelsen fattat beslut om att byta redovisningsstandard från K3 till IFRS. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
23 Feb
Källor: Uppköpsintresse kring PayPal efter kraftigt kursfall - Bloomberg
SB1 Markets har höjt Telenor till neutral
Intellegos nytillträdda styrelse säger upp vd Jacob Laurin
Sdiptech preferensaktier avnoteras från Nasdaq Stockholm med sista handelsdag 11 mars
Bure har mer än halverat sitt innehav i Ovzon
Aktiepost om 0,6 procent av kapitalet har mäklats i Enad Global 7
Checkin.coms storägare Johan Qviberg köper aktier för 0,5 miljoner kronor
Klarna tecknar avtal med Article i Nordamerika
Angler Gaming: Rapportkommentar Q4'25 - Kalqyl
Formpipe: Good margins, but ACV lags - ABG
AMC Entertainments omsättning ungefär som väntat
Morgan Stanley ser uppsida på 17 procent i schweizerfrancen - BN
Waller kan stödja räntepaus om jobbstatistiken för februari blir stark
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Beyond Frames: Rapportkommentar Q4'25 - Kalqyl
Övervikt för bättre resultatutfall än väntat hittills i svenska rapportperioden - kronologisk ordning
Blandat för basmetaller - stigande LME-lager dämpar kopparpriset
Trist slut för preferensaktierna i Sdiptech - Afv
Chevron i exklusiva förhandlingar om jättelikt oljefält i Irak
Mexikos BNP reviderades upp till 1,8 procent i årstakt i fjärde kvartalet, från 1,6
Uppgifter: ECB ökar tillsynen av bankers utlåning till AI-sektorn - BN