Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Finska spelbolaget Rovio har stängt ned sin mobilströmspelsströmningstjänst Hatch, rapporterar Gamesindustry baserat på en banner på deras hemsida.
Finwire / Börsvärlden
08:43
Rekordvinst för Revolut
08:32
Senatorer vill pausa Nvidias export av AI-chip till Kina efter misstänkt smuggling - FT
08:22
SEB flaggar ned i Pierce
08:04
Stillfront överväger emittera obligationer för upp till 2 miljarder
07:59
Amazon uppger att AWS-regionen i Bahrain har drabbats efter drönaraktivitet
07:46
USA förbjuder nya utländska routrar av säkerhetsskäl
07:34
Telenors Grameenphone flaggar för att Q1 blir svagare än väntat
07:32
Telias CTIO köper 3 500 aktier
Svantesson avfärdar plan på euroomröstning 2030 - TV4
Antalet hushåll över fem miljoner i Sverige 2025
Gulfstater uppges kunna ansluta till Irankriget - WSJ
Kapacitetsutnyttjandet inom industrin i Turkiet sjönk i mars
Swedbank höjer bolåneräntor
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Morrow Bank köper MedMera Bank för nära 2 miljarder kronor
Riskkapitalbolag i budstrid om Continentals industrienhet - BN
Bang & Olufsen sänker helårsutsikterna