Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Ukraina kommer inte längre få någon militär hjälp av Slovakien. Det meddelar landets nytillträdde premiärminister Robert Fico, skriver TT.
Finwire / Börsvärlden
07:20
SBAB spår tre räntehöjningar från Riksbanken
07:18
Randstads justerade ebita över förväntan
07:17
Veidekke höjer prognos för skandinaviska byggmarknader
07:07
Husqvarnas justerade rörelseresultat klart sämre än väntat (uppdatering)
07:05
Husqvarnas justerade rörelseresultat klart sämre än väntat
06:55
Trump och Bloomberg satsar miljonbelopp inför mellanårsvalet
06:49
Källor: Musk uppges ha begränsat Starlink i Ukraina - drönarförsvaret påverkas - WSJ
06:46
Brittiska regeringen väntas godkänna omstritt gasfält i Nordsjön
Akzo Nobel rapporterar som väntat
Källor: Samsung och SK Hynix uppgraderar kinesiska chipfabriker för avancerade AI-chip - Reuters
DNB Carnegie höjer motiverat värde för Calviks
Källor: Datacenterbolaget DayOne överväger skjuta upp eller minska börsnotering i USA - BN
Källor: Blackstone och Warburg Pincus överväger försäljning av IntraFi för över 10 miljarder dollar - Reuters
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Vivendi ökade omsättningen med 13,8 procent i tredje kvartalet
Prospekt: Anthropic gick back drygt 80 miljarder dollar under första halvåret - WSJ
Tesla och Spacex diskuterar möjlig fusion