Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fordonskoncernen Stellantis och Samsung SDI har valt Indiana i USA som plats för en andra batterifabrik i landet, enligt ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
10:52
Pareto spår 2 procent organisk tillväxt för Trelleborg i Q4, fokus på TSS
10:36
USA beslagtar ytterligare två oljetankers kopplade till Venezuela
10:17
Mestadels små förändringar på Europabörserna
10:08
Sokkeldirektoratet: 2025 ett av de bästa prospekteringsåren på länge
09:58
Tyska tillverkningsbolag genererar allt mer försäljning från tjänster - Ifo
09:49
Försvarsaktier stiger efter Trumps krav på kraftigt höjd militärbudget
09:44
Volvo Cars nya EX60 har längsta räckvidden av alla bolagets elbilar
09:34
Volvo Cars återkallar över 413 000 bilar i USA
Danske Bank höjer listräntor för bolån med löptider 2-10 år
Global flygfraktefterfrågan ökade 5,5 procent i november
Priserna sjunker på basmetallmarknaden
JPM höjer Boliden på ökad guldexponering
ECB-ledamot: Penningpolitiken har gjort sitt - inga skäl att ändra räntan
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Alphabet går om Apple i börsvärde för första gången sedan 2019
Ford planerar fordon med 'ögonfri'-teknik, ska lanseras 2028
Lannebo Fonder: Svårt för Riksbanken att inte sänka om trenden för inflationen fortsätter - Nordea upprepar vy