Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Storbritanniens premiärminister Keir Starmer överväger att tidigarelägga målet om att höja försvarsutgifterna till 3 procent av BNP, enligt BBC.
Finwire / Börsvärlden
12:32
Kanadensare mer positiva till elbilar från Kina - BN/Nanos
12:04
Chevron-konsortium tecknar avtal om gasprospektering utanför offshore Grekland
12:01
Handelsbanken: Återhämtning i verkstadssektorn redan inprisad
12:00
Antalet öppet arbetslösa i Sverige minskade med 1 239 personer i förra veckan - Arbetsförmedlingen
11:52
Finanspolitiska rådet riktar stor kritik mot regeringens finanspolitik
11:36
Nyabs vd och storägare Johan Larsson fyller på portföljen med fler aktier (uppdatering)
11:32
Kone får köpstämpel av Deutsche Bank - ser långsiktiga tillväxtmöjligheter
11:27
Saab dyker på säljstämplar
SEB anser att bankerna fortfarande är för lågt värderade
Blandat för basmetaller
Lime kallar till extra bolagsstämma för återköpsbemyndigande
AMD trappar upp AI-offensiv i Indien genom nytt samarbete med TCS
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Telia uppnådde ett slutligt ägande på knappt 99 procent av aktierna i Bredband2
Analysuppdateringar för Diös efter rapporten - SHB, Pareto och SB1 upprepar köp
Sänkta estimat på SEB efter rapport