Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Kryptobolaget Coinbase har utsett Storbritanniens tidigare finansminister George Osborne till global rådgivare. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
10:31
Raymond James handlas exklusive utdelning i dag
10:30
Inköpschefsindex för tillverkningsindustrin i Storbritannien reviderades ned till 52,5 i juni, från preliminära 53,1
10:25
Citigroup sänker prognoser för bitcoin och ether
10:16
Mestadels små förändringar på Europabörserna
10:13
Klarna breddar samarbete med Vend i Norden
10:11
SOM: Rekordhögt förtroende för försvaret
10:09
Perpetual avvisar bud från EQT
10:06
Byggmästarens innehav Safe Life gör fyra förvärv i Europa och USA
Tesla ökade registreringarna på flera europeiska marknader i juni
Alvotech säkrar lånefacilitet på 75 miljoner dollar
Danske Bank internmäklar cirka 0,8 procent av kapitalet i Knowit
Uppåt för husbilsförsäljningen i juni - HRF branschstatistik
Inköpschefsindex för industrin i Grekland ökade i juni
Inköpschefsindex för industrin i Italien lägre än väntat i juni
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Inköpschefsindex för industrin i Turkiet sjönk i juni
Inköpschefsindex för industrin i Polen lägre än väntat i juni
Inköpschefsindex för industrin i Ungern högre än väntat i juni
Norska nybilsförsäljningen ökade 6,4 procent i juni – elbilsandelen kvar på 96,5 procent
Inköpschefsindex för industrin i Schweiz lägre än väntat i juni
Inköpschefsindex för industrin i Tjeckien högre än väntat i juni