Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Elmätsbolaget Swemet får en uppföljningsorder avseende elmätare och infrastruktur från Sala Heby Elnät AB värd 2,8 miljoner kronor, enligt ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
10:48
Kintbury Capital inte längre publik blankare i Hexagon
10:36
Polen utreder misstänkt rysk robotkrasch
10:31
EQT köper europeisk logistikportfölj för 532 miljoner euro
10:05
Electrolux får höjda riktkurser efter rapporten
10:03
Hexagon får breda riktkurshöjningar efter stark rapport
09:42
Iveco Groups omsättning steg men resultatet föll - finanschefen lämnar
09:15
Berenberg upprepar behåll på Hexagon – riktkurs 100 kronor
Berenberg upprepar köpråd för Beijer Ref
Uppgifter: Fifa vill ta in 4,2 miljarder dollar från privata investerare i höst - Sky News
Mestadels små förändringar på Europabörserna
Panasonic mer än dubblar rörelsevinsten och höjer helårsprognosen
Inflationen i Tysklands största delstat var 2,7 procent i årstakt i juli
Atos minskade omsättningen men reducerade förlusten
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Lönerna väntas ha ökat med 3,7 procent i maj – Medlingsinstitutet
Indus Holding: Material momentum triggers sig. guidance hike; PT Up - NuWays AG Research
Anglo Americans justerade resultat per aktie slår förväntan