Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Spanska telekomjätten Telefonica planerar att säga upp minst 6 000 medarbetare före årets slut, enligt tidningen Expansión som hänvisar till källor.
Finwire / Börsvärlden
08:30
Cdon ökar omsättningen Q1
08:28
Mildef ökar omsättning och rörelseresultat (uppdatering/rättelse)
08:22
Ovzon ökar omsättningen rejält, vänder till rörelsevinst
08:20
Mildef ökar omsättning och rörelseresultat
08:14
Vitec ökade rörelseresultatet mer än väntat (uppdatering)
08:08
Vitec ökade rörelseresultatet mer än väntat
08:03
Lumenradio ökar omsättning och rörelseresultat
07:52
Powercell ökade ebitda-förlusten
Svedbergs Group: Thebalux delivered a Q1 beat - ABG
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
TSMC avvaktar dyr EUV-teknik från ASML
BHGs justerade resultat klart högre än väntat
EFN: Guldläge för Electrolux Professional – köp
Gränges resultat högre än väntat