Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Tuna Holding har ökat innehavet i balkongtillverkaren Balco till 1,2 miljoner aktier, från 1,1 miljoner aktier. Därefter uppgår innehavet till 5,48 procent av kapital och röster.
Finwire / Börsvärlden
13:17
Summa Defence utser ny chef
13:11
Note tillsätter ny försäljnings- och marknadschef
12:54
Medlingsinstitutet ger upp i Teslakonflikten
12:48
Närstående till Zinzinos medgrundare Finn Ørjan Sæle köper aktier för 1 miljon kronor
12:25
Tyska bilregistreringarna steg 5 procent i augusti
11:42
Storägaren Herenco köper aktier i Nolato för knappt 27 miljoner kronor
11:08
SEB mäklar inbördes cirka 0,5 procent av kapitalet i Troax
11:02
Generics ordförande Erik Ivarsson köper aktier för 0,25 miljoner kronor
Kim Jong Uns dotter följde med till Kina, spekulationer om successionen växer - BN
Svenska vattenmagasinen sjönk under förra veckan
HSBC höjer riktkursen för S&P 500 till 6 500 vid årets slut
Julhandeln i USA väntas backa 5,3 procent i år, enligt PwC-undersökning
Källor: Opec+ överväger produktionsökning vid mötet på söndag - Reuters
Rutte räknar med att Ukraina snart får klarhet kring europeiska säkerhetsgarantier
Basmetaller uppvisar små förändringar på onsdagen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Republikanerna har släppt 30 000 Epstein-dokument - WSJ
Morgan Stanley sänker sin HIKP-prognos för euroområdet marginellt - tror fortsatt på oförändrad ECB-ränta i september
Jefferies köpstämplar Adidas efter 'brutal' nedgång, ser chans till höjd guidning
Dragning uppåt på Europabörserna