Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Tuna Holding har ökat innehavet i balkongtillverkaren Balco till 1,2 miljoner aktier, från 1,1 miljoner aktier. Därefter uppgår innehavet till 5,48 procent av kapital och röster.
Finwire / Börsvärlden
08:05
Peab får vattenverksuppdrag i Timrå för 121 miljoner
08:04
Movebybike rekryterar säljare för dansk expansion
08:02
Skanska får order på datacenter i Virginia - värde cirka 870 miljoner kronor
07:53
Affärsvärlden sätter köp på Indutrade
07:49
Tysk fordonsindustri fortsatt pressad - Ifo
Kanada vill presentera tio grundarländer för global försvarsbank
07:40
Amazon redo att lansera Starlink-utmanaren Leo senare i år
07:36
Regeringen kallar till pressbriefing inför Natotoppmöte i Ankara
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Sverige ökade i juni
Pareto Securities upprepar köp för RVRC inför rapporten
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Ryssland sjönk i juni
Zuckerberg: AI-agenter utvecklas långsammare än väntat
Nyföretagandet ökade 17 procent första halvåret – över 35 000 bolag startade
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Kinesiska Kling AI tar in 2 miljarder dollar - värderas till 15 miljarder
Inköpschefsindex i Singapore ökade i juni
Lucid redovisar högre produktion och gör nedskärningar i ledningen
Upsales höjer marginalprognos efter starkt kvartal - aktien rusar