Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Enligt uppgifter överväger riskkapitalbolaget Bain Capital att sälja en del av sitt innehav i det kanadensiska lyxklädesbolaget Canada Goose. Det rapporterar Bloomberg News.
Finwire / Börsvärlden
12:57
Krogers resultat som förväntat - upprepar prognos
12:49
Calviks slutför förvärv av norska Aarstad & Bjørnhaug
11:19
Vildlaxen kvar på krisnivå trots liten uppgång i Norge
11:16
Bohus klättrar 12,8 procent i premiärhandeln på Oslobörsen
11:12
SB1 upprepar köp för AAK inför rapporten, ser attraktiv värdering
11:10
EQT gör första investeringen i rymdsektorn genom köp av tyska Exolaunch
11:00
Biogen köper RayThera i miljardaffär
10:58
SB1 Markets inleder bevakning av Karnov med sälj – aktien backar
Hegseth varnar Nato-länder efter amerikansk försvarsgranskning
SCB får analysera hur AI påverkar efterfrågan på högskoleutbildade
Orcels bror hjälpte Unicredit sälja Rysslandsverksamhet - Reuters
Bank of England lämnar styrräntan som väntat oförändrad vid 3,75 procent
Zelenskyj varnar Moskva efter drönarattacker
Accenture snävar in försäljningsprognos - aktien ner tvåsiffrigt i förhandeln
Torsdagens aktierekommendationer i översikt
Nordea tror nu att Norges Bank höjer räntan i augusti
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Hernhag och Schildfat tipsar om nio sommaraktier - Di