Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Pareto Securities säger att det är en stor milstolpe för Xbrane Biopharma att dess biosimilar Xlucane nått sin primära slutpunkt.
Finwire / Börsvärlden
08:50
Analytikerkonsensus inför dagens USA-rapporter
Cantargia säljer CAN10-programmet till Otsuka Pharmaceutical
08:44
DAX-terminen stiger 0,4 procent inför öppningen
08:41
Goldman Sachs spår guldpris på 4 000 dollar till mitten av 2026
08:38
Tomtom minskade omsättningen - höjer prognoser
08:36
Nederman minskar omsättning och nettoresultat - tullar och svag dollar tynger marginalerna (uppdatering)
08:33
Consti: Yet to gain momentum - Evli
08:32
Vestum - Accelerating momentum in Flow Tech - ABG
Rekordhög containertrafik vid Los Angeles hamn inför tullarna
BTC ingår avtal om flexibel finansieringsfacilitet på 200 miljoner kronor
Wyld Networks tecknar flerårigt avtal kring samarbete för utrullning av IoT-lösningar i USA
BE Group planerar nyemission på 143 miljoner kronor efter nytt kreditavtal med SEB
Bubbleroom minskar omsättning och rörelseresultat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Japans tioårsränta når högsta nivån sedan 2008
Lumenradio vänder till rörelseförlust, 'ser framför oss starkare andra halvår' - vd
Ericssons justerade ebita högre än väntat
Elisas justerade rörelseresultatet något lägre än väntat - upprepar helårsprognoser
Norske Skog rapporterar klart högre ebitda än väntat
Done.ai har genomfört två riktade nyemissioner