Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Informationsjätten Thomson Reuters kommer att inkluderas i indexet Nasdaq 100 och Nasdaq 100 Equal Weighted från och med måndagen den 28 juli.
Finwire / Börsvärlden
15:30
Invisio faller kraftigt efter sänkt riktkurs från DNB Carnegie - BN
15:27
Affärsvärlden lägger neutral rekommendation på Avensia
14:53
Bank of America: USA undviker recession under 2025 - inga räntesänkningar i år
14:49
Figma drar igång roadshow inför börsnotering i New York
14:47
S&P 500-terminen på plus inför öppningen
14:42
Trump Media fortsätter öka i bitcoin - äger nu krypto för 2 miljarder dollar
14:41
Kvartale: Christian Fredrixon om Cibus K2 2025
14:38
Studentbostäder i Norden: Rör sig framåt mot sitt långsiktiga mål 2028 - Analysguiden
Bessent vill se en översyn av den amerikanska centralbanken
GE Vernova förvärvar franska AI-bolaget Alteia - ökar satsning på visuell intelligens i elnätsdrift
Flexjet tar in 800 miljoner dollar - LVMH-backade L Catterton köper 20 procent
Italiens BNP kan sjunka med upp till 0,8 procent inom tre år om USA:s hot om tullar införs
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Amazon har höjt priser på lågkostnadsvaror - WSJ
Oddo BHF höjer riktkursen för Kone
Flera chefer i Nordic Paper har sålt aktier