Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Beatriz Padín lämnar Inditex efter mer än 40 år i bolaget, varav de senaste 25 åren som chef för dammode på Zara. Hon ersätts av Alfredo Ferro, som i dag ansvarar för Zara Basic.
Finwire / Börsvärlden
13:32
EFN avvaktar med Embracer trots rapport över förväntan
13:17
Bending Spoons ökar omsättning och rörelseresultat rejält
12:50
Didi Global vänder till vinst – intäkterna upp 11 procent
12:32
Mikael Dolsten tar plats i Quantumcells styrelse
12:31
JD.com slår förväntningarna – justerat ebitda över konsensus
12:16
Källor: Microsoft drar ned i Kina efter ökade geopolitiska risker - Reuters
12:12
Källor: Vantage Data Centers överväger börsnotering till värdering på 100 miljarder dollar - Reuters
12:07
Shein förlorar brittisk upphovsrättstvist mot Temu
Vinstras för LKAB
Citi ser silverpriset stiga till 90 dollar
Torsdagens aktierekommendationer i översikt
SMIC slår förväntningarna – vinsten mer än tredubblas
Rank Group slår förväntningarna på justerat resultat per aktie
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Embracer över förväntan – analytiker kommenterar rapporten
Solidx styrelse föreslås till omval
Virgin Galactic senarelägger trafikstart till 2027 - rasade i efterhandeln
NYAB: Strong earnings beat, +27% vs cons - ABG
Holdings: Kenneth Dart har köpt 0,6 procent av aktierna i Hacksaw