Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Införs tisdagens börsöppning har handeln i teknikbolaget Intellego på First North stoppats, enligt ett börsmeddelande från Nasdaq Nordic.
Finwire / Börsvärlden
10:44
Vinstkross från Xiaomi
10:30
Honda återgår till normal produktion i Nordamerika efter chipbrist
10:20
Weibos resultat bättre än väntat
10:19
Baidu slog förväntningarna i Q3 trots att intäkterna sjönk
09:28
Postnord TPL förlänger samarbetet med Orkla Foods
09:15
Apple ökade Iphone-försäljningen med 37 procent i Kina under oktober - Counterpoint
09:07
Pareto höjer Yubico till köp men sänker riktkursen
09:04
Imperial Brands minskar omsättning och vinst
Källor: Hedgefonden Elliott har byggt upp andel i Barrick Mining - FT
Sverige - konjunkturprognoser sammanställning
Nedåt på Europabörserna
Återhämtningen i svensk ekonomi har inletts - Ekonomistyrningsverket
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Brittiska olje- och gasjätten Wood säljs till Dubai-baserade Sidara
Göteborgskonjunkturen tillbaka i normalt läge
Bixia spår låga elpriser i vinter - men högre än i fjol
Stocks in Play - ABB och Skanska backar trots höjda marginalmål