Bildkälla: Stockfoto

16 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 16 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.15.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Biovica International B46,7044,502020-11-2314
Elanders B95,3091,002020-02-05306
Enad Global 7120,00118,002020-12-043
GHP Specialty Care24,9524,202020-10-1949
Integrum B33,1032,802020-12-043
Irisity33,4032,002020-12-043
Kambi Group plc B386,00379,002020-12-043
Magle Chemoswed Holding35,0034,372020-11-1621
Mycronic237,60235,402020-12-043
Nordic Waterproofing156,80141,202020-10-1256
OptiFreeze49,2044,602020-12-043
OrganoClick8,488,302020-12-043
Pricer B39,9038,902020-11-2017
Recipharm B183,00176,002020-12-016
Studsvik95,6089,602020-12-043
VNV Global97,0094,102020-12-043
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER