Bildkälla: Stockfoto

22 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 22 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.16.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
AcadeMedia84,5084,202020-11-301
Bambuser18,5018,102020-11-301
BHG Group161,80158,802020-11-274
Bonesupport76,0073,602020-11-1912
Bredband2 i Skandinavien1,911,902020-11-238
Edgeware9,709,682020-11-301
Enlabs41,2539,752020-11-238
FM Mattsson Mora Group B165,50153,502020-11-301
Lagercrantz Group B75,0070,102020-11-301
Munters Group77,7077,602020-11-256
Proact IT Group250,00249,502020-11-301
Recipharm B176,00170,402020-11-301
ScandBook Holding19,3019,202020-11-301
Sdiptech B205,00198,002020-11-301
Sectra B698,00686,502020-11-301
Sinch1 188,001124,002020-11-301
SolTech Energy Sweden29,3027,702020-11-301
Studsvik75,0074,002020-11-301
Svedbergs i Dalstorp B31,5030,302020-11-301
VNV Global93,8093,002020-08-17106
Xvivo Perfusion316,00315,002020-11-301
Zinzino B70,0065,402020-11-301
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER