Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Aktierna för flera amerikanska flygbolag lyfter på börsen efter höjda prognoser från American Airlines och Southwest Airlines.
Finwire / Börsvärlden
17:38
Lastbilstillverkare backade på Stockholmsbörsen, OMXS30-index sjönk 0,3 procent
17:23
Spotify lanserar nytt program för att publicera korta ljudböcker
17:09
BofA bedömer att inflationen rör sig i fel riktning - upprepar att Fed håller räntan oförändrad
16:59
Elicera Therapeutics: Outcome of warrant program announced - Redeye
Tangiamo: Transformativt år bäddar för större vinster framgent - Analyst Group
16:05
Astra Zeneca lyfts fram som veckans aktiecase hos Carnegie
15:29
Macquarie och RBC höjer sina prognoser för guldpriset
15:25
USA viktiga bolag klockan 15.08 - Intel stiger 16,9 procent
Detaljer kring vapenvila måste diskuteras - Putin
Länsförsäkringar höjer bolåneräntor
BMW utser ny CTO
Marknadschefen köper 3 000 aktier i Synsam
Uppgifter: Oracle är kandidat för att hjälpa Tiktok vidare med sin verksamhet i USA - The Information
USA:s finansminister oroas inte av svängningarna på börsen; 'gör vad som är långsiktigt bäst för ekonomin'
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Goldman Sachs varnar för att USA-börserna kan fortsätta underprestera
Vita huset stoppar Dave Weldons nominering till CDC-chef
OpenAI-chef: stora problemet att omvandla AI-entusiasm till 'faktiska affärsprodukter'
LVMH och europeiska sprittillverkare faller efter Trumps hot om 200 procent tull på EU-viner
Stockholmsbörsen stärktes initialt efter lägre än väntad USA-PPI
Travis Kalanick: Uber gjorde ett misstag som övergav självkörande satsning - TC