Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Chiles exporterade koppar för 3,6 miljarder dollar i oktober, en nedgång på 8,8 procent jämfört med samma månad i fjol. Det rapporterar landets centralbank, enligt Reuters.
Finwire / Börsvärlden
08:47
Lappland Guldprospektering lämnar in ansökan om provbrytning
Räntor/Valutor/Olja/Metaller - Brentoljan sjönk 4,1 procent till 63,76 dollar på torsdagen
08:35
Vår Energi rapporterar positiva borrtester vid Goliat Ridge
08:34
Nidhogg Resources: Kammarrätten beviljar prövningstillstånd för Vintjärn och Kölen
08:12
Varo Energy har slutfört förvärv av Preem
08:08
Boliden ansöker om att Nautanen ska bli ett strategiskt EU-projekt
08:07
Igrene minskar förlusten
07:50
Källor: Bensinstationsjätten EG Group siktar på USA-notering - Sky News
Nordea höjer Atlas Copco till köp
Höga skulder och kortare räntebindningstider gör svenska hushåll sårbara - Thedéen
Xspray Pharma rasade på risk för ny studie, kassan spökar också - EFN/Redeye
Porsches leveranser minskade 10 procent förra året
Stocks in Play - NCAB stiger på höjd rekommendation
Frankrike varnar USA att övertagande av Grönland skulle äventyra handel med EU - FT
ChatGPT Finance är inte science fiction – det kan lanseras i år
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Aktiespararna rekommenderar köp i Kambi - ser en uppsida på knappt 36 procent