Bildkälla: Stockfoto

Elva aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på elva nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.16.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Acconeer84,7081,902021-11-011
Aspire Global84,0083,602021-10-0132
Concentric267,50264,002021-11-011
Corem Property Group A29,8029,402021-11-011
Doro69,2069,002021-11-011
Duearity13,4010,662021-11-011
Ferronordic309,50301,502021-11-011
ICA Gruppen458,60457,902021-01-27279
IPC54,2553,152021-10-1518
Mangold6 800,006 650,002021-11-011
Volati199,80197,202021-11-011
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER