Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
E-handelsbolaget Footway förlänger nu sin anmälningsperioden för bolagets aktieägare att förvärva aktier i Footway OaaS till den 3 september.
Finwire / Börsvärlden
15:55
Virtu Financial överväger stor avyttring för att satsa på kärnverksamheten - BN
15:30
Revolution Races vd ökar innehavet
14:34
Styrelseledamot i Tokmanni köper aktier för 0,7 miljoner euro
14:21
Uppgifter: Shein skjuter upp Hongkongnotering till den 1 september - SCMP
14:08
Löfbergs får Anneli Ellsäter som ny vd
13:49
JD.com erbjuder eftergifter i Ceconomy-affär
13:36
Sky: Budstrid om Aldermore väntas hårdna i september
13:30
Ocado bekräftar danska Nemlig som ny partner
Finland vill undvika miljardförsäljning av statliga aktier - Kauppalehti
Super Micro slutför internutredning efter misstänkta exportbrott med Nvidia-chip
Oura stärker teknikledningen i AI-satsning - WSJ
Philadelpha Fed index högre än väntat i augusti
Affärsvärlden ger köpråd för Firefly
JP Morgan höjer Michelin och Nokian Tyres - behåller synen på Pirelli och Continental
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Walmarts resultat bättre än väntat
EFN rekommenderar köp av VBG, 'marginalerna har bottnat'
Meta uppges vara en av Microsofts största AI-kunder - BN