Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Kinesiska e-handelsbolaget JD.com ökade omsättningen mer än väntat i andra kvartalet och aktien lyfter runt 5 procent i förhandeln i USA.
Finwire / Börsvärlden
14:38
Cisco breddar AI-satsning med Super Micro och Nvidia
14:36
Adlibris blir läromedelsleverantör till svenska skolor
14:33
Troax: Vinstestimaten upp efter rapporten, riktkursen höjd nära 20 procent
14:21
Getinges vinstkonsensus höjs efter rapporten - riktkursen upp 7,5 procent
14:17
Affärsvärlden har neutralt råd för Kitron
14:16
Astors vd är konfident att orderboken kommer öka i andra halvåret
14:12
Affärsvärlden upprepar köp för Rugvista
14:11
Aggregerade blankningspositioner på Stockholmsbörsen per 25 augusti
Branschkällor: Ryssland väntas förlänga exportförbud för diesel - Reuters
OpenAI stänger ryska ChatGPT-konton efter påverkanskampanj
Bofa upprepar köp på Infineon Technologies, C2i-köpet stärker positionen inom AI-datacenter
Tisdagens aktierekommendationer i översikt
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Unitrees ras efter börsdebuten väcker oro för teknikbubbla
Isofol Medical: Maximising the dose before Phase 2 - ABG
Tysklands Ifo-index för affärsklimatet högre än väntat i augusti (uppdatering 2)
Dragning uppåt på Europabörserna