Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Pelham Capital har blankat 1,5 procent av totala antalet aktier i ICA. Positionen är en ökning från tidigare 1,41 procent.
Finwire / Börsvärlden
13:11
Under Armours resultat bättre än väntat (uppdatering)
12:59
Under Armours resultat bättre än väntat
12:56
EFN ger köpråd för Autoliv
12:53
Peloton återkallar över 800 000 cyklar
12:47
Torsdagens aktierekommendationer i översikt
12:43
Källor: Prosus överväger köp av Mobile.de - Reuters
12:18
Guldet över 4 000 dollar igen efter försvagad dollar och oro för USA:s ekonomi
12:17
Nya analyser för Devyser - Pareto och Nordea upprepar köp med sänkta riktkurser
Conoco Phillips resultat bättre än väntat - höjer produktionsprognos
Appears aktie klättrar 8,7 procent i premiärhandeln på Oslobörsen
USA kan ta ägarandel i Westinghouse inför möjlig börsnotering, Cameco: 'Vi håller alla alternativ öppna'
Mestadels uppåt bland basmetaller - svagare dollar stöttar
Simsen Diagnostics genomför en finansieringsrunda på 10 miljoner kronor
Talnox Group siktar på notering på Spotlight i maj 2026
Bättre än väntat från Millicom
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Mestadels små förändringar på Europabörserna
Lightning Group siktar på att växa med 25-35 procent årligen
Exxon Mobil ska leta efter naturgas offshore Grekland
Google ska tillkännage sin största investering någonsin i Tyskland nästa vecka