Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Pelham Capital har per den 10 november blankat 1,25 procent av totala antalet aktier i ICA. Positionen är en ökning från tidigare 1,19 procent.
Finwire / Börsvärlden
23 Jun
Blockaffär i Itab internmäklades av Carnegie
SEB höjer riktkursen för Sinch – upprepar köp
KDventures: Umecrine’s Power Sufficient - Redeye
Stifel höjer riktkurs för S&P 500 till 7 800 punkter
Proact: Navigating volatile market conditions - ABG
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för Lundin Golds avknoppning LunR
Affärsvärlden lämnar ett neutralt råd för Online Brands efter förvärvet av Frank Dandy
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för Solid Försäkring
Inköpschefsindex för industrin i USA högre än väntat i juni
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i USA högre än väntat i juni
Källor: EU trappar upp granskning av Meta kring barns användning - BN
Barclays höjer riktkursen för S&P 500
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Epiroc faller 4 procent efter sälj rek från UBS - värderingen svår att motivera
Nedåt på Europabörserna
Överdomstol ger PhenixID rätt i tvist om företagshemligheter
Inköpschefsindex för industrin i Storbritannien lägre än väntat i juni
Dämpad riskaptit tynger basmetaller