Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Perus myndighet för konsumentskydd stämmer det spanska oljebolaget Repsol över dess oljeläckage i januari. Det rapporterar BBC.
Finwire / Börsvärlden
15:45
Inköpschefsindex för tillverkningsindustrin i USA reviderades upp till 51,6 i februari, från preliminära 51,2
15:39
Affärsvärlden höjer till köpråd för Siljansvik
15:32
Frankrike ska bygga ut kärnvapenarsenalen - Macron
15:30
Inköpschefsindex för industrin i Kanada ökade i februari
15:10
Österrikisk ECB-ledamot öppnar för ränteändring åt båda håll - WSJ
14:54
Globala passagerartrafiken för flygplan ökade 3,8 procent i januari - IATA
14:44
Fraktfartyg från Stena träffat av drönare i Persiska viken
14:42
BoE-ledamot varnar för snabba energichocker - BN
Qben Infra: Portfolio reshaping continues - ABG
Draftkings satsar på utökad tillväxtstrategi - lanserar superapp
Schaeffler inleder robotsamarbete i Kina
PwC ser ökad affärsaktivitet globalt i år - även i Sverige
UD aktiverar krisläge efter attackerna mot Iran - DN
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
ECB-ledamot föredrar att avvakta trots stigande oljepriser - BN
Vidhance integreras med Snapdragon Wear Elite
Måndagens aktierekommendationer i översikt
Qatar stoppar gasproduktion, prisrallyt tilltar
Trump besviken på Starmer om flygbas mot Iran - Telegraph