Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Den japanska halvledarproducenten Renesas ska återuppta produktionen i sin nyligen branddrabbade chipfabrik den 19 april, rapporterar lokal media.
Finwire / Börsvärlden
07:59
Amazon bygger robotfabrik i Austin
07:55
Bitcoin och ether rusar efter Trumps kryptoutspel
07:52
Cheffelo fördubblade rörelseresultatet
07:42
Idex Biometrics ökade omsättningen och minskade förlusten - guidar för högre intäkter Q3
07:36
Kid ökade omsättningen och vände till vinst
07:21
Nebius utökar konvertibelemission till 5 miljarder dollar
06:57
Starbreeze minskar omsättning och ebitda
06:48
AI-chipbolaget Fractile siktar på värdering på 6,5 miljarder dollar - BN
Generic: Volumes continue to grow - ABG
Holmen bättre än väntat
Dansk försäljning av värmepumpar steg nära 50 procent
Checkin.com minskade omsättningen men förbättrade ebitda-marginalen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
OpenAI siktar på börsnotering senast 2027 enligt finanschefen - CNBC
Xplora-chefer köper aktier för 1,2 miljoner norska kronor
Guld rusar över 3 procent efter USA:s utökade obligationsåterköp
Fed-ledamöter öppnar för räntehöjning om inflationen inte faller - protokoll