Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
SEB mäklar idag klockan 15:58 en post om 250 000 aktier i medicinteknikbolaget Medcap, totalt motsvarande knappt 0,2 procent av kapitalet. Det framgår av Millistreams mäklarstatistik.
Finwire / Börsvärlden
13:18
Pharmalundensis justerar upp emissionslikvid marginellt
12:22
Novo Nordisks Wegovy-försäljning bättre än väntat enligt UBS - analytikerkommentarer
12:19
Berkshire Hathaway har underpresterat S&P 500 stort sedan beskedet om Buffetts avgång
11:53
Novo Nordisks Knudsen: Balansräkning stark för förvärv - följer redan flera av Trumps krav - BN
11:36
A.P. Möller-Maersk väntas redovisa 2 041 miljoner dollar i justerat ebitda - Bloomberg
11:30
SEB sänker prognoserna för Seafire - förväntar sig en svagare återhämtning
11:28
Storpost mäklad i Ework
10:33
Getinges affärsområdeschef för Surgical Workflows köper aktier för drygt 200 000 kronor
Källor: Carro siktar på USA-notering med värdering över 3 miljarder dollar - Reuters
Källor: Hg överväger försäljning av FE fundinfo - kan värderas till över 1,4 miljarder pund - Reuters
Shopify rusar i förhandeln efter stark rapport
Trimbles omsättning och resultat bättre än väntat - höjer helårsprognosen
Ubers resultat som väntat
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Weride inleder dygnet runt-tester av robottaxii i Peking
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Kanadas Carney: 'kommer se över möjligheter' att ta bort vissa tullar mot USA
Bilförsäljningen i Finland ökade 4 procent i årstakt i juli
Epiroc inför affärsområden och krymper ledningen