Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Elbilstillverkaren Tesla har sänkt priserna på sina modeller Y och 3 i Kina med upp emot 9 procent, rapporterar Technode och Reuters.
Finwire / Börsvärlden
10:30
Costco Wholesale handlas exklusive utdelning i dag
10:28
Parker-Hannifins omsättning som väntat och resultat bättre än väntat
10:22
Vulcan Value Partners flaggar ned i Sdiptech
10:11
Sänkta estimat på Volvo efter rapport
10:08
Atlas Copcos chefsjurist Eva Klasén ökar sitt aktieinnehav
10:07
Begränsade estimatförändringar på Autoliv efter rapport
10:06
Sänkta estimat på ABB efter rapport
10:05
Juniper Networks justerade vinst per aktie bättre än väntat
Klart positiv öppning för Stoxx 600-index
SHB sänker riktkursen för Arjo men ser fortsatt attraktiv uppsida i aktien
Inköpschefsindex för industrin i Grekland sjönk i april
Inköpschefsindex för industrin i Norge minskade i april
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Svenska nybilsregistreringarna ökade 10,5 procent i april - Mobility Sweden
Stocks in Play - Catella stiger på fastighetsaffär
Inköpschefsindex för industrin i Tjeckien högre än väntat i april
Mäklare missnöjda med Hemnets nya priser - Di
Inköpschefsindex för industrin i Italien högre än väntat i april